Renata a Katka ze sedmičky si připravily pro své spolužáky celou vyučovací hodinu na téma Brazílie. Nejdříve daly možnost, aby spolužáci napsali na tabuli, co už o Brazílii vědí. A nebylo toho málo… Poté představily další zajímavé věci o největším státě jižní Ameriky a neopomněly zmínit ani národní jídlo feijoada a nápoj cachaça. Nakonec se spolužáky za pomoci atlasu vyplnily slepou mapu Brazílie a na tabletech si vyhledaly informace o dalších městech v Brazílii. Všechny nejvíce zaujalo, že novodobé hlavní město Brasília nechal vybudovat prezident českého původu Juscelino Kubitschek de Oliveira a že jeho centrum má vzhled letadla, které právě startuje, jako symbol vzletné budoucnosti Brazílie. Myslím, že to byla super hodina a že se všem moc líbila. Holkám patří velký dík.