Přátelský turnaj ve stolním tenise

Stolní tenis patří mezi oblíbené sporty mnoha dětí i dospělých. U žáků naší školy tomu není jinak. Proto osm vybraných vyznavačů této hry vyrazilo sbírat zkušenosti na přátelský turnaj ve stolním tenise do Zátoru. Na programu byla utkání ve dvouhrách, kdy se každý musel spolehnout pouze sám na sebe. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 žáků, kteří byli rozděleni do několika skupin, ze kterých nejlepších osm postoupilo do vyřazovacích bojů o příčky nejvyšší. Systém pro nejlepší osmičku byl však nemilosrdný, protože dál postupoval pouze vítěz. Všechny zápasy této vyřazovací fáze turnaje byly velice vyrovnané, vyhrát mohl kdokoliv, mnohdy opravdu rozhodovalo štěstí.

Naši zástupci bojovali velice odhodlaně a statečně, soupeřům nedarovali nic zadarmo. Mezi šestnáct nejlepších postoupili dva, Michal a Sebastian. Sebastian se dostal mezi nejlepších osm, nakonec obsadil krásné páté místo, kdy mu chyběl pouze krůček k tomu, aby se dostal do nejlepší čtyřky a bojoval o medaili. Všichni účastníci turnaje strávili den stolním tenisem. Kdo právě nehrál zápas, byl rozhodčím, sledoval zápasy ostatních nebo trénoval a užíval si hru. Na závěr byli všichni hráči po zásluze odměněni. Všem našim stolním tenistům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů na dalších turnajích.