ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA

Poslední dva listopadové dny byla pro žáky osmých a devátých tříd připravena již tradiční olympiáda z českého jazyka.

Letos bylo školní kolo ve svátečním nádechu, neboť se jedná o jubilejní 50. ročník!

Dva nejlepší žáci budou reprezentovat naši školu v kole okresním, které se uskuteční na konci ledna ve SVČ Méďa v Krnově.

A jak to tedy všechno dopadlo?

Devět žáků a žaček mělo za úkol „poprat se“ se záludnostmi rodného jazyka celkem v pěti cvičeních, na něž bylo vyhrazeno až 60 minut, stejný čas pak měli žáci určen na sepsání co nejlepší slohové práce na téma „Poprvé sám/sama…“. Hodnotila se jak stránka obsahová, tak gramatická.

Vyhodnocení školního kola:

1. místo PETR BOHAČÍK, 9. ročník

2. místo ADÉLA STEIGROVÁ, 9. ročník

3. místo TEREZA BORDOVSKÁ, 9. ročník

4. místo MICHAELA MINTÁLOVÁ, 8. ročník

O další příčky se dělí YANNICK PROVOST, JAN GALEK, NATÁLIE SPÁČILOVÁ, NATÁLIE REJDOVÁ A JOZEF HAMBURG.

Všem zúčastněným patří díky za reprezentaci školy a Petrovi s Adélou budeme držet palce v okresním kole!

p. uč. Lozertová