2. dubna si připomeneme narození jednoho z nejznámějších spisovatelů, jehož život byl dosti komplikovaný již od raného dětství. I přesto – nebo právě proto – se proslavil mnoha pohádkami, které se staly klasikou. Pomůže vám malá nápověda?! Císařovy nové šaty, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku, Holčička se sirkami, Cínový vojáček,…

Pokud jste poznali, výborně. Pokud ještě váháte, sledujte dále. Čtvrťáci vám napoví.

Nejprve se totiž seznámili se sbírkou jeho pohádek, poté si doplnili tajenku a vyznačili si, které pohádky znají, které viděli alespoň v hrané podobě, které již slyšeli, nebo které si sami přečetli.

Ano, již máte zcela jasno. Jedná se o dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Čtvrťáci se seznámili nejen s životem Andersena, s množstvím jeho pohádek, ale dostali za úkol si alespoň jednu pohádku přečíst a zapsat si ji do čtenářských deníků, nakreslit obrázek.