Kreativní děvčata osmého a devátého ročníku

Pod rukama děvčat osmého a devátého ročníku vzniklo v několika hodinách mnoho pěkných kousků ozdob do vlasů, náušnic, náhrdelníků i náramků, které se později objevily jako součást programu komunitní akce “Plast je past”.

Děvčata dostala za úkol zhotovit z plastových lahví a jejich víček ozdoby, které následovně předvedly dívky ze šestého a osmého ročníku na “módní” přehlídce již zméněné komunitní akce.

Každá ozdoba byla originální především proto, že vznikala spontánně. Jedna dívka začala, výrobek odložila, druhá jej zase vzala do ruky a nějakým způsobem doplnila a … výsledek byl přímo okouzlující.

Některé šperky se dostaly dokonce až do Olomouce na seminář pedagogů, který požádal ARPOK Olomouc v rámci projektu Get Up and Goals (GUG) propagujícího cíle udržitelného rozvoje.

Šperky získaly mnoho obdivu, důkazem může být také to, že se mnohé, ihned po skončení komunitní akce, prodaly. Za podporu děkujeme!