Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Meggie na návštěvě u sedmáků

Že může být přirodopis plný překvapení a názorných ukázek, o tom se přesvědčili žáci sedmého ročníku. V přírodopise se postupně prokousávájí učivem o obratlovcích. Momentálně se dozvídají řadu zajímavostí o plazech, konkrétně hadech.

V pátek 9. prosince je “přišel” jeden takový navštívit. Paní učitelka však všechny řádně informovala, že se k nám chystá nevídaná návštěva a samozřejmě brala na vědomí, že ne všichni tuto návštěvu uvítáme.

Posadili jsme se tedy do kruhu (někdo stál opodál) a pozorovali jsme hlavní znaky hadů – na vlastní oči, uči, ruce, prostě všemi smysly.

Meggie dělala zprvu “mrtvého brouka”, ale poté, co začala přebírat naše teplo, se nám ukázala v celé své kráse.

A kdo je vlastně Meggie? Je to desetiletá korálovka mexická, dlouhá asi 120cm, kterou chová naše paní učitelka od deseticentimetrového mláděte.