Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Přednáška pro 8. a 9. třídu

„Láska ano, děti ještě ne“

Dne 7. listopadu se žáci 8. a 9. třídy vydali do Krnova, aby se v rámci sexuální výchovy zúčastnili přednášky „Láska ano, děti ještě ne“, kterou vedl MUDr. Petr Kovář. Žákům byly velmi srozumitelnou a poutavou formou poskytnuty co nejobjektivnější teoretické i praktické rady, jak se chránit před potencionálními riziky spojenými s pohlavním životem, zejména s antikoncepcí. V závěru byla přednáška doplněna diskusí, během níž se žáci mohli zeptat na cokoli, co je s danou tématikou zajímalo. V hodině “Výchova ke zdraví” byl poté žákům přeložen výstupní test, který byl zpracován podle obsahu přednášky. Jak vypovídají výsledky, žáky přednáška zaujala, neboť téměř všichni za své získané vědomosti obdrželi jedničky. Pokud si chcete i Vy otestovat své vědomosti, test naleznete v příloze.

Test ve formátu PDF …