Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Vánoční speciální PSPP

I do předmětu Speciální pedagogické péče přišly Vánoce.

Vánoční projekt Tvoření s příběhem jsme měli od poloviny listopadu a během prosince. Četli jsme příběhy, pracovali s nimi a vytvářeli k nim vánoční ozdoby a pletli lýkovou ošatku. Dnes se vše zúročilo ve Vánočním speciálu.
Co se dělo? Přesněji, co se stalo? To ten Santa. Trénoval se svým spřežením na vánoční let. Ale ouha. Něco se pokazilo, selhala GPS. Celé spřežení i se Santou bouralo v Česku. Tady a Santa?! No to snad ne! Co na to Ježíšek? Máme si prý pomáhat !
Děti si nachystaly pohádkové pasy a pustily se do úkolů. Pochytaly mu soby a přepočítaly je, raději víckrát, usušili jsme mu oblečení (tedy přesněji jeho spoďáry), vypátrali jsme pomocí mapy a kořeněné stopy jeho dárky a rozluštili jsme šifru, no on Santa neumět česky, a zjistili jsme, že potřebuje opravit sáně. 
Všichni jsme to úspěšně zvládli, Santa nám nechal i malý dárek, který si všichni přidali do svých vánočních ošatek. Santův úspěšný odjezd jsme oslavili při zdobení perníčků a v dobré náladě.
Vánoce jsou zachráněny, dárky budou aspoň v Americe a na Severu, ale možná i u nás. 😁 Určitě jsme všichni byli hodní. 

Krásné Vánoční svátky přeji za všechny z naši speciální reedukace.
Mgr. Romana Eleonora Začalová

Vánoce jsou zachráněny, dárky budou aspoň v Americe a na Severu, ale možná i u nás. 😁 Určitě jste všichni byli hodní. 

Krásné Vánoční svátky přeji za všechny z naši speciální reedukace.