Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Návštěva sokolníků

Docela neočekávaně nás navštívili sokolníci, a tak se všechny třídy včetně dětí z mateřské školy shromáždily na hřišti, aby si prohlédli nejrůznější dravé ptactvo. Představili se nám raroh velký, sova pálená, výr velký, poštolka obecná, orel stepní, kondor, káně myšilov, kalous ušatý a krkavec velký. Na vypuštěné káně v koruně kaštanu okamžitě zaútočili kvíčaly, takže se rád vrátil na rukavici. Pavel Sobolčiak lákal raroha na běžící vycpanou kunu na snowboardu, kluci ze 3. třídy učili výra roztahovat křídla, Michal Chramosta závodil s orlem v rychlosti a paní učitelky dělaly živou soutěsku pro průlet káněte. Všechno si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde:

http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Navsteva_sokolniku

DSCN1547 DSCN1531 DSCN1522 DSCN1513 DSCN1506 DSCN1496