Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

S trenéry za kovboji

Druhá trenérská hodina se nesla v duchu Divokého západu a kovbojů. Každý správný kovboj musí mít osedlaného svého koně, jenže kde je vzít? Tak jsme si je vyrobili ve výtvarce z kartonu, venku jsme si našli klacíky a tyčky, na které jsme kartonové koňské hlavy přilepili a hned tu bylo celé koňké stádo. Třeťáci za své koně sklidili od trenérů pochvalu a mohlo se jít cvičit.

Kovbojové se učili házet improvizovaným lasem a zachytit tak míč nebo kužel. Se svými divokými oři pak museli překonat překážkovou dráhu a to i pozpátku. Na třetím stanovišti si dvojice rozdělily roli slepého býka a navigátora, který musel býka dovést přes slalom do cíle. Hodina proběhla velmi rychle a všichni kovbojové mohli být na sebe pyšní, jak všechny disciplíny lehce zvládli.