Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Noc s Andersenem na malé budově

V pátek 4.4. se po celém Česku konaly noci s Andersenem, aby si tak malí čtenáři připomněli narození tohoto proslulého pohádkáře. My jsme se zapojili už podruhé. Čtenáři z 1., 2. a 3. ročníku se ubytovali ve svých třídách, kde jsme si vytvořili své pelíšky a po té, jsme se vydali na hlavní budovu, kde si pro nás starší spolužáci připravili řadu zábavných úkolů. Nejdříve jsme přivolali čarodějnici a samotného pana Andersena, pak jsme kreslili pohádkové postavičky, luštili rébusy, křížovky, hledali jsme jehlu v kupce sena, soutěžili v oblékání, ochutnávali a očichávali jsme záhadné čarodějnické ingredience, a nakonec jsme v blíže neidentifikovatelných látkách hledali indície a hádali jsme název pohádky. Odměnou nám byl sladký andersenův dort. Pak jsme se už ve tmě tmoucí vydali na naší budovu, kde jsme se po převlečení do pyžam a večerní hygieně zachumlali do svých spacáků a vyprávěli jsme si o přinesených knížkách, přečetli jsme si pohádky a také jsme viděli na videu Prince Bajaju. Unavení čtenáři jeden po druhém usínali, a i když jsme si připadali trošku jako princezny na hrášku, všichni jsme si spaní ve škole pochvalovali. Ráno nastalo velké balení a po snídani si nás vyzvedli nedočkaví rodiče. Na fotky se podívejte na tomto odkazu: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_na_male_budove

DSCN1295 DSCN1269 DSCN1257 DSCN1256DSCN1301