Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Projekt My family v 8. ročníku

S osmákama jsme se v hodinách AJ zaměřili na téma Rodina. Zopakovali si a zároveň rozšířili slovní zásobu o příbuzenské vztahy v blízké i vzdálené rodině a vytvořili si vlastní rodokmen. Prostřednictvím videí jsme se seznámili  se životem rodin ve Velké Británii, USA a dalších zemí po celém světě. Měli jsme tak možnost porovnat rozdíl mezi životem a tradicemi rodin v České republice a  zemích v různých koutech světa. Součástí tématu Moje rodina bylo také obohatit slovní zásobou týkající se různých životních etap a událostí. Díky pracovních listů a poslechových cvičení jsme se dozvěděli o  životě různých známých osobností, jako byl  William Shakespeare, Isaac Newton či Beatrix Potter. Na závěr také osmáci ukázali své znalosti a dovednosti v anglickém jazyce a svůj rodokmen obohatili o zajímavý text, v němž popisovali život svých prarodičů, babiček, dědečků……