Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Jan Halfar, 9. ročník

6. května 2023 se v Ostravě konalo Maker Faire, což je ve zkratce vystoupení kutilů, vynálezců a nových technologií z celé ČR.

Na místě bylo také spoustu zábavných workshopů kde se dalo přiučit např. jak vymodelovat štítek s nápisem a poté ho vytisknout na 3D tiskárně nebo malování na vlastní baťůžek. Krom toho tam bylo několik zajímavých přednášek a projektů studentů různých středních a vysokých škol.

Samozřejmě nechyběla spousta zábavných a interaktivních naučných ukázek pro děti. Rozhodně se také nezapomnělo na stlačeným vzduchem poháněné kanóny a robotickou ruku která vám načepovala Birella nebo Kofolu.   Myslím si, že tato akce byla velice povedená a doporučil bych jí také navštívit příští ročník.   

Zdroj fotografií a více informací: https://makerfaire.cz/ostrava/