Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Vánoční koncert v kostele

Po menší odmlce se nám podařilo připravit si krátký vánoční příběh pro rodiče, babičky, dědečky, tety a strejdy, prostě pro celou širokou veřejnost.

Cestička byla poměrně klikatá. Ještě v pondělí ráno paní učitelky zjišťovaly, jestli se bude moci koncert vůbec uskutečnit. Děti byly totiž skrz na skrz ročníky nemocné. Když už se jeden vrátil, jiný zase onemocněl a do toho všeho nás překvapilo nevlídné počasí. Všechny překážky byly překonány, někteří páťáci se roli doučili ještě ráno před vystoupením a celá sláva mohla začít.

Úderem půl páté hodiny se rozezněly klávesy paní učitelky, solově zazpívala Míša Mintálová a následně se připojil i sboreček tvořený prvňáky, druháky a páťáky a kostelem se linuly první tóny známých koled.

Zhlédli jsme krátký příběh o betlémské hvězdě, viděli jsme Marii, Josefa i malého Ježíška v plenkách a zavítali mezi nás také Kašpar, Melichar a Baltazar.

Děkujeme za hojnou účast a přejeme krásné prožití vánočních svátků, zdraví, štěstí a lásku v novém roce.