Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Adventní čas … zachvátil nás

V neděli jsme se po několika letech opět sešli u stromečku, abychom společně nasáli předvánoční atmosféru. Chyběl nám sice sníh, snížek, ale… nenechali jsme se nijak odradit a úderem 17.00 hodiny nás paní ředitelka přivítala a seznámila s programem.

Naši nejmenší si připravili pásmo vánočních básniček, které bylo proloženo tradičními českými vánočními koledami.

Na děti ze školky navázalo vystoupení pěveckého sboru Skřivánek, který nám pod vedením paní učitelky Grossové zazpíval několik známých vánočních písní.

Na závěr jsme si vyslechli několik slov z úst našich nestarších – deváťáků, kteří si pro nás připravili nejen známou vánoční písničku Václava Neckáře, ale také vánoční poselství.

Mimo to jsme si pochutnali na vánočním cukroví, lahodném čaji a mohli jsme školu podpořit zakoupením výrobků, které vyrobili naši žáci, případně zaměstnanci školy. (Kdo zaváhal, může ještě “něco ulovit” na vánočních trzích, které se budou konat 17. prosince.)

Teď nás čeká ještě jedna tradiční událost, kterou je ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE. Děti 1., 2. a 5. ročníku pečlivě secvičují pásmo. Těšíme se na vaši přízeň.