Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

První společnou akcí, kterou pro nás připravily paní učitelky ze školky a z 1. stupně ZŠ, bylo Jablíčkobraní, které proběhlo 2. října odpoledne. Nejprve jsme měli za úkol přinést do vyhlášené soutěže největší a nejmenší jablíčko a rodiče  mohli předvést, a my všichni hlavně ochutnat, dobrý jablečný koláč. Receptů se sešlo 12 a upečené dobroty nejen dobře vypadadaly, ale i chutnaly. Při bodování musela být přidána vedle „nejlepší“ také kategorie „nejhezčí“ jablečná mňamka. Podle odborníků, kterými jsme byli všichni, zvítězili Vergosovi s nejlepším a Štíbrovi s nejhezčím výrobkem.

Celé odpoledne bylo veselé a činorodé, zapojili jsme se do výtvarných a pracovních dílen, poměřili síly při zábavných soutěžích, rodiče si mezi sebou popovídali ……… zkrátka, povedlo se!  Příště přijďte taky.

[power_zoomer cats=15]

Pro ty, kdo chtějí ochutnat dobrý moučník, je tady vítězný recept p.Vergu.

Těsto: 30 dkg hl.mouky, 3 lžíce oleje, špetka soli, 0,15l vlažné vody

Náplň:1 kg strouhaných jablek, 1 vanilkový cukr + cukr na posypání jablek, hrozinky, mletá skořice, sekané ořechy, strouhaný kokos – vše pokapat máslem, srolovat těsto,

péct 35 –40 min. při 200°C.

Dobrou chuť!!