Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Dvakrát měř, jednou řež

Tohle přísloví platí jak v geometrii, tak v životě. Využili jsme hezkého a teplého podzimního počasí a vydali jsme se měřit ven. Předcházela tomu suchá příprava, kdy jsme si procvičili převody jednotek, luštili básničku o rodině Dlouhometrových a plnili jsme různé úkoly ve skupinkách, kdy naši společnou práci kontrolovali “experti”-nejlepší počtáři ze skupin. Také jsme měřili výšku postavy, délku končetin, šířku pasu a délku chodidla, abychom podle tabulek poznali velikosti svého oblečení a obuvi. No a venku začala nejtěžší práce. Měřili jsme různé části budov, laviček a hlavně jsem měřili na běžecké dráze, jak dlouhou trasu budeme běhat v tělocviku. K tomu už byla potřeba spolupracovat. A nakonec jsme podle plánku rýsovali tvar budoucí stavby. Některé se opravdu povedly.