Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Výlet za zvířátky – 6. ročník

Protože šesťáci milují zvířátka, volba třídního výletu padla jednomyslně na ZOO Olomouc. Ve čtvrtek 23. 6. 2022 jsme se konečně dočkali a brzy ráno jsme se vydali vlakem na dvouhodinovou cestu, která nám utekla jako voda.  Poté jsme se MHD přepravili do ZOO.

Naše první kroky směřovaly k pavilónu opic, které nikdy nezklamou a dobře pobaví. Poté jsme se stavili ke kozám, které jsme nakrmili a holky se také pomazlilyJ. Protože bylo krásné slunečné počasí, zastihli jsme většinu zvířat ve výběhu. Zapózovali nám lvi, mravenečník, klokani, surikaty, žirafy, navštívíli jsme pavilón plazů a hmyzu, netopýrů, šelem…. Bylo toho spousta k vidění a obdivování.

Nejvíce nás pobavil tento chilling kangaroo, kterému jsme trochu záviděli jeho pohodičku:-)

Už celkem unaveni jsme svou návštěvu ZOO ukončili jak jinak než občerstvením a nákupem dárečků pro své nejbližší.

Zpáteční cesta se nám zkomplikovala 50 minutovým zpožděním vlaku a čekání se zdálo nekonečné…
Domů jsme se však vraceli s dobrou náladou, obohaceni o zážitky, břicha plná zmrzliny a sladkostí, peněženky prázdné. V utrácení peněz jsou někteří borci. Ale takové jsou školní výlety a tak to má i být, abychom na ně rádi vzpomínali.