Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Prvostupňáci besedovali s Policií ČR

V pondělí 6. 6. 2022 navštívili naši školu zástupci Policie ČR, kteří pro nás měli připravenou přednášku na téma trestní zodpovědnosti. Zjistili jsme, co se stane, když se nebudeme chovat tak, jak káže zákon. Objevili jsme pojem jako detenční zařízení trestný čin.

Dále jsme se věnovali pravidlům silničního provozu a povinné výbavě cyklisty. Už víme, že máme mít přilbu, kolo ve stavu bez vad. A také víme, že jako cyklisté, ale i chodci máme mít na sobě reflexní prvky.

Prohlédli jsme si policejní opasek a zjistili jsme, co všechno na něm policisté nosí – obušek (teleskopický), pepřový sprej, pouta, někteří nosí baterku, náboje, zbraň,…

Zkoušeli jsme se vysmýknout za zamčených pout, potěžkali jsme si opasek a šli jsme se podívat, jak to vypadá v policejním voze, které na nás bklikalo, houkalo.