Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Halloween ve 3. třídě

Halloween je angloamerický svátek, který v hodinách angličtiny v 3. třídě rozhodně neopomíjíme. Dověděli jsme se, jak se svátek slaví, vyslechli jsme pověst o Jackovi, díky kterému se vydlabávají a rozsvěcují dýně, seznámili jsme se s halloweenskými symboly, které jsme se naučili vyslovovat anglicky po té, co jsme je ve třídě hledali a zapisovali si je do slovníčku. Znalosti barviček jsme využili při práci na pracovním listu a zkusili jsme číst jednoduchou halloweenskou básničku. Pak jsme ve trojicích vytvářeli plakáty, kde jsme malovali dýně, duchy, netopýry a pavouky a použili jsme všechna slovíčka, která jsme se naučili. Nejlepší ale byla tradiční hra, která nechybí na žádné halloweenské oslavě- lovení jablíček z mísy naplněné vodou. Kdyby nekončilo vyučování, lovíme ještě teď 🙂

[power_zoomer cats=12]