Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Cesta k řidičáku na kolo

Po podzimní teroretické přípravě se čtvrťáci vrhli na praktickou část dopravní výchovy. Ta spočívala v jízdě na kolech, a to nejen na dopravním hřišti, ale také na ploše plné různých překážek. Takové jízdě se říká jízda zručnosti a ta ukáže, kdo opravdu umí kolo dobře ovládat. Děti jezdily slalom, musely projet úzkou mezerou mezi laťkami, převézt kužel z jednoho stolečku na druhý a zabrzdit před překážkou. První jízdy byly velmi rozpačité, ale nakonec dráhu všichni projížděli na výbornou.

Po svačině se šlo na dopravní hřiště, které si děti nejdříve prošly a seznámily se se značkami. Poté si každý projel hřiště sám a pak už byl na hřišti provoz jako v dopravní špičce. Bohužel se vyskylo několik vážných dopravních přestupků, které budeme muset ještě vypilovat, protože v červnu všechny čtvrťáky čekají zkoušky, po kterých děti získají průkaz cyklisty.