Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Čtvrťáci už ví, proč mají 28. 9. volno

Díky svátku, který nás čeká 28. září, máme prodloužený víkend. Málokteré dítě ale ví, proč toto volno máme. Čtvrťáci už k nim po páteční výuce nepatří. Dověděli se totiž spoustu zajímavých informací o sv. Václavovi při společném čtení a to, jak dávali pozor, si ověřili při hledání a odpovídání na otázky, které na ně čekaly v červených obálkách v okolí školy. Odpovědi, které mohli hledat v textu nebo ve své paměti, zapisovali do křížovky, kde jim v tajencevyšla otázka, jaký dobrý skutek vykonali tento den. Protože svorně odpovídali, že žádný, povídali jsme si o tom, co by tedy mohli udělat a všichni svatosvatě slíbili, že nějaký dobrý skutek určitě uskuteční. Zima a vítr nás na konci hodiny vyhnaly z hřiště a tak si děti vyrobily Svatováclavskou korunu ve školní knihovně a spokojeně odešly slavit Den české státnosti.