Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Třeťáci a 8. květen “Den vítězství”

S třeťáky jsme se pomyslně vrátili do roku 1945. Nad dobovými fotografiemi jsme si vyprávěli o těžkých časech z naší historie, připomněli jsme si hrdinství našich lidí a hrdinství našich osvoboditelů. Pustili jsme si krátké úryvky z té nelehké doby a pokusili jsme se vcítit do strachu, hladu a nejistoty dětí, které musely v té době nějak žít a přežít. Na počest této nelehké doby si každý rok vždy 8. května připomínáme s velikou úctou lidské oběti, díky kterým můžeme v klidu a míru žít své životy. Nejen my, ale i v naší televizi se konají připomínkové akce. V našich městech po celé vlasti se konají oslavy se vzpomínkovým programem, jako jsou přehlídky veteránů, kladení věnců k památníkům, konvoje vojenských vozidel, vzpomínková setkávání, besedy s veterány, projekty klubů vojenské historie.

smart