Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Podvečer s Andersenem

Mezinárodní den dětské knihy se slaví již několik desítek let. Nepřipadá na 2. dubna náhodně. Mezinárodní den dětské knihy byl záměrně stanoven na toto datum, neboť právě v tento den se narodil známý dánský spisovatel a pohádkář H.CH. Andersen. Kdo by neznal z dětství třeba Malou mořskou vílu, malého Káje a sněhovou královnu. Knihovníci pořádají v tento den mnoho akcí, třeba Noc s Andersenem. Společnost pro dětskou knihu byla založena v roce 1953 a mezi její první členy se zařadila i známá spisovatelka Astrid Lingrenová. Cílem nejenom tohoto dne, ale celého Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu je, přinést do dětských rukou četbu, neboť právě knihy podporují dětskou fantazii. Zároveň se snaží upozorňovat na nové dětské knihy. V České republice se můžeme setkat s mnoha projekty podporujícími dětskou knihu-např. projekt Čteme dětem, který nabádá rodiče, aby četli svým ratolestem.

Třeťáčci spolu s rodiči se zapojili do projektu Podvečer s Andersenem. Shlédli presentaci o tomto velikánovi dětské literatury a četli si s rodiči zajímavou formou „já přečtu tobě, ty přečteš mně“.