Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

OČR v době prodloužených prázdnin

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

❗️❗️❗️ Aktuální informace k čerpání ošetřovného během posledního říjnového týdne

📅📍Ze zákona není možné čerpat ošetřovné během prázdnin a tzv. ředitelského volna.
Konkrétně v týdnu 26. 10. – 1. 11. došlo k souběhu několika typů dnů (státní svátek, víkend, prázdniny).
V tomto týdnu bude nárok na ošetřovné následující:
✅26. 10. – 27. 10. ošetřovné bude náležet, školy jsou uzavřené nařízením vlády
✅28. 10. – ošetřovné bude náležet, jedná se o státní svátek
❌29. 10. – 30. 10. ošetřovné nenáleží, jedná se o dlouhodobě avizované podzimní prázdniny – rodič musí řešit se zaměstnavatelem např. dovolenou✅31. 10. – 1.11. ošetřovné bude náležet, jedná se o víkend📝
Rodič standardně vyplní výkaz péče za daný kalendářní měsíc, jako tomu bylo na jaře. Formulář se v současné chvíli aktualizuje na nové podmínky a bude k dispozici v příštím týdnu. Rodič ošetřovné ukončovat nebude, ve výkazu péče označí dny kdy pečoval, zaměstnavatel pak vyznačí čtvrtek a pátek jako pracovní – rodič si vyřeší se zaměstnavatelem volno stejně, jako kterékoli jiné prázdniny, když potřebuje být s dítětem doma. Nejčastěji se bude jednat zřejmě o dovolenou a za tyto dny bude tedy klasicky náležet výplata od zaměstnavatele.