Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Osmáci na výletě v Ostravě

V úterý 4. 6. 2013 vyrazila 8. třída na výlet.

Brzy ráno jsme vyjeli vláčkem z Jindřichova do Ostravy. Naší první zastávkou se stal Svět miniatur „Miniuni“ na výstavišti Černá Louka, kde jsme si prohlédli modely známých plavidel (Santa Maria, Titanic, …), světově známých staveb (letiště Ruzyně, Eiffelova věž, …) i dnes již neexistujících sedm divů světa.

Nevlídné počasí nás zahnalo do přístřešku, kde jsme se vyřádili v „bitvě o pevnost“. Největším zážitkem a také hlavním cílem naší cesty byla expozice U6 ze světa techniky v areálu Dolních Vítkovic. Šikovná paní průvodkyně nám vyprávěla historii vzniku technických „zlepšováků“ od jednoduchých ručních strojů až po technické provozy řízené počítačem. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli nespočetné množství exponátů – ruční pohon ve mlýně, obrábění dřeva, práci s kladkou, automobilové simulátory a spoustu dalších zajímavostí.

Závěrem našeho putování bylo občerstvení v OC Karolina v centru Ostravy.

Domů jsme se vrátili ve zdraví, příjemně unavení a s veselou náladou. J

výlet 8.001 výlet 8.002 výlet 8.003 výlet 8.004 výlet 8.005 výlet 8.006 výlet 8.007 výlet 8.008 výlet 8.009 výlet 8.010 výlet 8.011 výlet 8.012