Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Pekelná a nebeská návštěva

I letos, stejně jako každý jiný rok, k nám dorazila návštěva přímo pekelná a nebeská. Čertí parta, Mikuláš a jeho pomocníci andělíčci se nejprve vydali do mateřské školy ve Vysoké a následně i do Jindřichova. Některé děti neudržely slzičky, když se čerti před nimi doslova proletěli. A o tom, když se jejich jména objevila v knize hříchů, to už není ani třeba mluvit. To bylo strachu na rozdávání. Nakonec vše dobře dopadlo. Čertice byla hodná a děti slíbily, že své hříchy napraví. Za odměnu jim Mikuláš s andělíčky rozdal sladké balíčky. O tom, že se rozloučili v dobrém, svědčí to, že si děti se svou dnešní návštěvou společně zazpívaly a ti odvážní si dokonce i zatančili čertí taneček.

To ve škole už to tak lehce neproběhlo. Tam dokonce někteří hříšníci skončili v čertovském pytli, a kdyby mohli, zůstanou i v pekle. Doufejme, že se ponaučí a na svých prohřešcích zapracují. Ale i ve škole se najdou hodné děti, a proto i tam se nadělovaly sladké odměny.

Návštěvě z nebe i z pekla musíme poděkovat, že za námi vážili takovou cestu a že se na nás tak poctivě připravili 🙂 🙂