Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Šesťáci na exkurzi v Ostravě

V pátek 25. října se šesťáci vypravili na svou první třídní exkurzi na druhém stupni. Cílem naší cesty byla Ostrava – Velký svět techniky U6 v Dolní oblasti – Vítkovice, tzv. Ostravské Hradčany. Cestu vlakem jsme zvládli bez problémů. Poté nás čekala malá přednáška o historii areálu. Žáci se dozvěděli, že celý areál je téměř 200 let starý a je zapsán na seznamu Evropského kulturního dědictví. Měli jsme štěstí, jako bonus jsme si mohli prohlédnout i úžasnou výstavu historických aut, z čehož byli nadšeni nejen kluci. V deset hodin jsme jako jedni z prvních už byli před Světem techniky. Zde nás čekala Science show s různými pokusy, ze všeho nejvíce se nám všem líbily ukázky “výbuchů”, následovalo 3D kino – o životě v moři, 3d efekty se opravdu povedly. Zbývající čas jsme se snažili prohlédnout si a vyzkoušet co nejvíce exponátů – práce s tekutým pískem, skenování vlastního těla, někteří si vyzkoušeli i elektrostatický výboj a spoustu dalších zajímavostí (čenobílé vidění, svět ve tmě, role hlasatelky počasí atd. Celý den se vydařil, počasí nám přálo a doufáme, že i další náš společný výlet se podaří stejně dobře jako tento.