Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Druhý stupeň se vzdělává v Brně na exkurzi

Psal se pátek 25. října 2019 a žáci sedmého, osmého a devátého ročníku se vydali do Brna na již tradiční exkurzi. Tentokrát jejich cílem byl vědecký zábavní park VIDA a hrad Špilberk. Po dlouhé cestě autobusem na ně v Brně čekalo plno zajímavostí. Osmáci a deváťáci se stali vyšetřovateli. Zabrali se do svého vzdělávacího programu s názvem “Mladý detektiv”. Jejich úkolem bylo vyřešit vraždu. Vyzkoušeli si výslech svědků, sejmutí otisků prstů, zkoumali otisky bot, rozebírali výsledky analýzy DNA. Někteří z nich by se hned mohli stát detektivy 🙂 Sedmáci se ponořili do mikrosvěta. Po vzdělávacích programech se skupinky žáků rozutekli po science centru VIDA a prozkoumávali jeho exponáty věnované různým přírodním vědám.

Když se žáci po náročném programu posilnili, přesunuli se na hrad Špilberk, konkrétně do jeho podzemí na prohlídku kasemat. Žáci si poslechli poutavé vyprávění z historie a plni nových informací a dojmů se mohli vydat na cestu zpět do Jindřichova.