Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Svišti na dopravním hřišti

Čtvrťáci mají v náplni vzdělávacího procesu i dopravní výchovu. Na dopravním hřišti v Krnově se snaží získat řidičák na kolo, tedy průkaz cyklisty. A není to žádná dětská hra ani legrace. Je to taková malá autoškola s testy, cvičnými jízdami a zkouškami pod dohledem policisty.

Ve čtvrtek 3. října se tedy děti věnovaly teorii, dopravním značkám a pravidlům jízdy na kole, které si pak vyzkoušely na hřišti. Zjistily, že správné ježdění na kole není vůbec jednoduché. Ale už si nacvičily spoustu praktických věcí, které nesmí do jara zapomenout – jízdu na kruhovém objezdu, pravidlo přednosti zprava, objíždění překážky, pravidla přednosti v jízdě apod. Na jaře totiž pojedou znova na nácvik a pak už je budou čekat zkoušky.