Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Výlet do Štramberka – 1. – 3. třída

Letošní výlet nám paní učitelky naplánovaly skvěle, nešetřili jsme pochvalnými výroky, protože se nám celý den strašně líbil. Naším cílem se stalo malebné mestečko Štramberk. Ihned po příjezdu nás přivítal majitel Minizoo, který nám předvedl svá akvária a terária, ve kterých má krajtu, korálovku, piraně, pangase a a další ryby, chameleona, varana, želvu, pavouky atd. Některé jsem si mohli osahat, pohladit, viděli jsme i jejich krmení, kdy jsme se docela lekli útočící želvy, která dostala k svačině potkana.

výlet 01výlet 02výlet 03výlet 04výlet 05výlet 07výlet 08výlet 09výlet 10výlet 11výlet 13výlet 12výlet 14výlet 15výlet 17výlet 22Další zastávkou byla samotná dominanta městečka – rozhledna Trúba. Do jejich útrob se po 164 schodech vydali jen někteří odvážlivci, odměnou jim byly strašidelné postavičky na samém vrcholu věže a úžasný rozhled po okolí.

výlet 23výlet 24výlet 25výlet 26výlet 27výlet 28výlet 31Po doplnění energie v podobě svačiny nás čekalo muzeum hraček a úžasné exponáty, se kterými si hráli naši dědečkové, babičky, pradědové a prababičky.

výlet 32výlet 33výlet 34výlet 35výlet 36výlet 37výlet 38Pak jsme se vrhli na stánky na náměstí, aby jsme do poslední korunky utratili kapesné a potěšili tak sebe i své blízké pěknými dárečky a typickým místním pečivem – štramberskýma ušima. Jejich výrobu jsem viděli v malé pekárničce na náměstí.

výlet 39výlet 40Ještě jsme si stihli pohrát v parku na kolotočích a houpačkách.

výlet 41výlet 42výlet 43výlet 44Celý výlet i přes trochu studené počasí se náramně vydařil, domu jsem dorazili plni dojmů a příjemně unaveni.