Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Plast je past, aneb čtvrťáci a kupa nepořádku

Také čtvťáci se zapojili do zkoumání zapeklitosti nakládání s plastovým odpadem. Po několika aktivitkách spojených s touto tematikou jsme se i my vrhli do svých aktovek, kapes a kapsářů, a začali nosit na jednu hromadu to, co bychom dnes vyhodili do koše. Nosili jsme jen ty předměty, které byly z platu a nestačili jsme se divit tomu, kolik jsme toho nasbírali jen my, čtvrťáci, jen v tento jediný den.

Světe div se (nebo třes se?!) pokryli bychom plochu tří metrů čtverečních! Panečku!!!

A co takový volně odhozený plastový odpad zmůže?! Nestačili jsme se divit, když jsme zhlédli řadu fotografií moře plného odpadu, trpících zvířat a nepořádku kolem nás.

A abychom vlastně zjistili, kolik plastového odpadu vyhodíme doma, dostali jsme za úkol udělat si doma během týdne plastový audit. Do tabulky budeme zaznamenávat, kolik kusů plastového odpadu vyhodíme během pěti po sobě jdoucích dnů. Data budou sesbírána, porovnána a s výsledky budeme seznámeni na naší komunitní akci, která proběhne 11. června od 16.00 hod.