Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Anglické divadlo v Krnově

Dne 8. dubna 2019 se 4. – 6. třída vydala do Krnova, kde v Městském divadle shlédli anglické představení “Lazy Goat” (O líné koze). Představení bylo spíše česko – anglické, ale i tak jsme si procvičili spoustu slovíček, fráze… Hlavně jsme se pobavili, a také, jak to v pohádkách chodí, i poučili. The Goat was so lazy, rude and unfriendly – so  it hasn´t got any friends!

Z toho vyplývá: Don´t be like a lazy Goat!

A aby to žákům 7. až 9. ročníku nebylo líto, tak i oni se v tento den vypravili do krnovského divadla, aby shlédli anglické divadelní představení s názvem “Last Wish” – Poslední přání. Jednalo se o humornou hru i přes trochu pesimisticky znějící název. Příběh byl inspirován Werichovou pohádkou o králi a jeho třech synech, a jeho část se dokonce odehrávala v našem prostředí. V tomto případě pan Král (Mr. King) měl jedno velké přání, a to získat zpět své staré sandály, které kdysi nechal jako zástavu v malé české hospůdce. Tento úkol svěří svým dvěma synům a dceři, odměnou jim má být vítězný los z Národní loterie. Nejlépe se s celou situací vypořádá, jak to v pohádkách bývá, nejmladší dobrosrdečný Johny. Hra byla zajímavá a vtipně pojatá, prolínaly se v ní prvky klasických příběhů s těmi moderními. Žáci se mohli přesvědčit, že mluvené angličtině docela dobře rozumí, a zároveň si rozšířili slovní zásobu.