Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Páťáci v knihovně s Andersenem

V úterý 2. dubna se slavilo výročí narození Hanse Christiana Andersena, a tak jsme ho šli oslavit do naší školní knihovny. Dostali jsme dotazník čtenáře, kde jsme pravdivě odpovídali na otázky o tom, jak čteme – jak často, které žánry nás baví, a které naopak ne, podle čeho si vybíráme knihy ke čtení. V poslední části jsme si každý dali nějaké čtenářské předsevzetí – že budeme číst každý víkend, o prázdninách budeme číst víc, při zápisu knihy do čtenářského deníku nebudem odnikud opisovat apod.

Pak jsme vytvořili stupnici oblíbenosti knih, které jsme četli. Potěšující bylo, že v prvních dvou oddílech bylo nejvíce lístečků, kdežto u jedné a dvou hvězdičky, kdy byly knihy nejméně oblíbené, se objevilo jen 6 knih.

Nechybělo seznámení se s panem Andersenem, jehož život nebyl zrovna jednoduchý, s jeho pohádkou Děvčátko se sirkami, a pak už jsme si mohli vybrat knihu podle svého vkusu a uvážení.