Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Adrenalinový výlet do Beskyd

Cílem výletu čtvrťáků a páťáků byly Beskydy. Nejdříve Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm a pak výšlap na samotný Radhošť. Ve Skanzenu nám paní průvodkyně krásně vyprávěla o životě ve valašské vesnici a provedla nás domy, které kdysi stávaly na rožnovském náměstí. Zcela neplánovaně jsme dostali výklad i od paní dráteničky, která nám povyprávěla o drátenictví a předvedla nám své výrobky. Ve skanzenu jsme si taky nakoupili spoustu krásných věcí pro sebe i své rodiny. Ještě jsme se stihli podívat i na výstavu starých hraček v nové hlavní budově skanzenu.

Po mírných problémech s odjezdem autobusu z parkoviště jsme vyrazili směr Trojanovice, odkud jsme se lanovkou přesunuli na Pustevny. Pro mnohé to byla první jízda lanovkou v životě, někteří se dokonce i báli, ale rozkaz zněl jasně: držet se jako klíště. Z Pusteven jsme se vydali k soše Radegasta a ke kapličce Cyrila a Metoděje. To už nás nohy bolely mírně. Cesta zpátky na Pustevny byla ještě v pohodě, ale trasa z Pusteven zpět do Trojanovic, to byl čirý adrenalin. Strmou, kamenitou a náročnou cestu jsme nakonec zvládli bez újmy na životech a čekala nás cesta autobusem domů. To už nás nohy bolely opravdu dost. Kdo si myslí, že jsme všichni v autobuse padli únavou a usnuli, tak ten se dost plete. Jakoby nás únava nakopla k další aktivitě. Náš návrat domů  se sice o dost zpozdil, ale výlet jsme celkově hodnotili jako velmi povedený 🙂