Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Hokusy pokusy v prvouce ve 3. třídě

Dvě obsáhlé kapitoly o neživé a živé přírodě v třeťácké prvouce nabízí spoustu příležitostí, jak všechno prozkoumat a naučit se pomocí praktických pokusů. Zkoumali jsme tedy proměny vody, co plave a co ne, lámali jsme si hlavy nad tím, jak to udělat, aby plastelína plavala na hladině. Pozorovali jsme a zapisovali vlastnosti látek, vyráběli oxid uhličitý, zkoumali proces hoření, osahali jsme si horniny a nerosty. Když přišla řada na živou přírodu, pozorovali jsme a porovnávali, jak rostliny rostou v různých podmínkách, vypěstovali jsme si fazole, brambory, pšenici a hlavně chutnou řeřichu, kterou jsme  s velkou chutí snědli. Také jsme rozmnožili zelenec a nechali obarvit karafiát. Učit se tímto způsobem bylo pro všechny velkou zábavou.

pokusy11pokusy02pokusy03pokusy04pokusy05pokusy06pokusy07pokusy08pokusy09pokusy10pokusy12pokusy01