Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Školní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 22. 11. 2017 se žáci devátého ročníku zúčastnili školního kola dějepisné olympiády. Letos probíhá již 47. ročník. Tematické zaměření tohoto ročníku žákům vyloženě sedlo na míru, neboť znělo: “To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938.” Značné množství žáků toto téma zaujalo natolik, že se poctivě věnovali přípravě. A ve školním kole to bylo znát. Na prvním místě se umístil Josef Barcík ziskem 64 bodů, z celkově možných 65. V závěsu za ním se umístily s 61 body Irena Timová a Anna Mrkvová. Uvidíme, zda-li to bude stačit v konkurenci ostatních škol na postup do okresního kola, které se bude konat v lednu v Krnově. Velká pochvala patří i dalším žákům, kteří se aktivně připravovali. Jmenovitě pochvalu zaslouží Anna Krušinová, Valentín Košňovský, Denis Gaidoš.