Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Součástí vzdělávacího programu pro 4. ročník je i dopravní výchova, kde je největší část věnována výchově nových cyklistů. Proto jsme se v pátek 13. října vydali na dopravní hřiště v SVČ Krnov. Tam jsme si vypůjčili kola, přilby a zahájili jsme cyklistický výcvik.  Trénovali jsem hlavně jízdu, podle doprabních značek. Malý problém nám dělalo udržet se ve svém pruhu, občas někdo zapomněl, jak se jezdí po kruhovém objezdu, ale jinak se nám jízda velice dařila. Dávali jsme pozor na dávání přednosti, na správnou techniku změny jízdy, na správné brždění a rozjíždění se nebo objíždění překážek. V zimě nás čeká nácvik teorie a na dopravní hřiště se vrátíme zase na jaře. Už teď se moc těšíme. Vůbec by nám nevadilo, kdybychom na hřiště jezdili každý týden.