Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Oxford – den pátý

Poslední den našeho pobytu v Anglii patřil samotnému hlavnímu městu, Londýnu. Brzy ráno jsme se rozloučili se svými rodinami, vzali si naposledy obědové balíčky a naši spolehliví řidiči nás odvezli do této anglické metropole. Vystoupili jsme na Greenwich, kde jsme měli skvělý výhled na Londýn, a také jsme si mohli sáhnout na nultý poledník. Naše další kroky vedly do námořního muzea a odtud do přístavu Temže. Z lodi jsme viděli mnoho významných památek. Po 40-ti minutách plavby jsme vystoupili u Londýnského oka. Zde bylo pro nás připraveno překvapení ve formě 4D kina. Protože Westminsterký most byl uzavřen, pohled na Big Ben a Westminsterký palác jsme měli pouze z dálky. Naše pěší túra pokračovala po památkách jako Buckhinghamský palác, Traffalgar Square, Globe Theatre, Shakespearův dům, Hey’s Gallery nebo Tower Bridge. Největší zážitek pro děti bylo setkání s místními holuby a veverkami, kteří jsou opravdu velmi přátelští. Řádně znaveni jsme ještě stačili utratit poslední libry a v sedm hodin večer jsme vyrazili na zdlouhavou cestu domů. Děti byly po celou dobu zájezdu vzorné, nikdo se neztratil ani nepřišel na určený sraz pozdě. Zaslouží všichni za to velikánskou pochvalu. Z reakcí dětí je znát jejich nadšení a spokojenost z prožitých dní v Anglii.