Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Masopust, fašank, šibřinky !

Masopust, fašank, šibřinky !

Maškary se prohnaly obcí Jindřichov v úterý 28.2.2017. Tímto dnem jsme oslavili konec hodování a všichni se tak připravili na půst, který začíná Popeleční středou. V tomto roce vychází Popeleční středa na 1.3. a její datum je vždy odvislý od začátku Velikonoc.

Žáci a učitelé naší školy se nastrojili do masek a všichni společně vyrazili nejprve k paní ředitelce školy a panu starostovi s žádostí o Ostatkové právo. Ke zpěvu jim vyhrávala i harmonika, který rukou dělnou ovládal pan Ludvík Paluzga ze Slezských Rudoltic. Tímto mu také vřele děkujeme. Po udělení Ostatkového práva pak byla celá obec i škola do půlnoci naše, a tak jsme navštěvovali a koledovali všude tam, kde se dalo. Kolemjdoucím i dárcům jsme rozdávali koblížky, zpívali masopustní písně a tančili tance. Děkujeme všem, kteří nám přispěli.

Masopustní veselí probíhalo za krásného slunečného dne a s dobrou náladou, kterou se nám všem dařilo šířit dál.