Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Lyžařský kurz – závěr


Ve čtvrtek nás čekalo závěrečné lyžování. Dopoledne jsme věnovali tréninku a odpoledne vypukly pravé sjezdové závody. Naši lyžaři byli rozděleni do dvou výkonostních kategorií. V první kategorii se na start postavili začátečníci. Ale vůbec nebylo poznat, že někteří závodníci stáli na lyžích úplně poprvé v životě. O třetí místo se podělili Pavlínka Machová a Tomášek Rusznyák, druhá příčka patřila Ondrovi Iljaševičovi a vítězem se stal Míša Čech. V druhé skupině závodníků se sešli zkušenější lyžaři, kteří už první den jezdili na vleku. Třetí místo získali společným časem Verunka Petrová a Honzík Zavadil. Druhé místo obsadila Kája Sochová a nejrychlejší lyžařkou se stala Magda Hrancová. Poslední večer jsme se sešli v jídelně a pobavili se a společně se zasmáli nad videi ze svahu. Samozřejmě nemohlo chybět rozloučení s lyžařským kurzem. Nejprve jsme ocenili všechny účastníky ve speciálních kategoriích. Nechyběl nám pirát svahu, akrobat, “servismani”, nejšílenější lyžáky svahu a další ceny. Nejlépe uklizený pokoj byl u našich nejmladších účastnic: Pavlínka, Verunka, Simonka a Nikolka. Největšími čuňátky celého kurzu byly nečekaně taky holky: Magda, Kája, Maruška a Iza. Po zhodnocení našeho pobytu mohla vypuknout volná zábava. Hudba i zábava byla v plném proudu.

 

Ráda bych zde pochválila všechny účastníky. Až na výjimky bylo chování ukázkové. Dokonce i pochvalu od majitelů penzionu jsme získali. A navíc většina žáků i přes počáteční obavy zvládla na konci kurzu vyjet na vleku a sjet celý kopec 🙂