Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Poprvé se děti ze 3. a 4. ročníku vydaly do nádherného divadla v Opavě, aby zhlédli muzikálovou pohádku Mrazík. Je to výpravný muzikál s krásnými kostýmy, kulisami a úžasnými pěveckými výkony všech herců. Děti byly okouzleny červenými koberci a zlatými doplňky v divadle, které existuje už více jak 200 let, což jsme se dočetli ve vestibulu divadla. I samotná pohádka je nadchla a jako téměř jediní z diváků uměly naše děti potleskem ocenit krásné písničky a v samotném závěru povzbudit herce rytmickým potleskem. Dostalo se nám i ocenění od zdejších uvaděček a učitelek, které s námi seděly na balkonech, jak máme hodné a vychované děti.

dsc_1171 dsc_1172 dsc_1173 dsc_1174 dsc_1175 dsc_1176dsc_1177

Po skončení představení jsme využili volebního mítinku jedné z politických stran, která si svůj stánek postavila na náměstí před divadlem, takže si děti vezly domů růže pro maminky, obdržely drobné reklamní dárečky a povozily se na kolotoči. Nechyběly ani malé nákupy v podobě pizzy, zmrzliny nebo hraček. Ani problémy s cestováním v rámci výluky nám nečinilo potíže, prootže jsme měli dopravu předem objednánu, a tak jsem unavení, ale plní krásných dojmů dorazili spokojeně domů.

dsc_1178 dsc_1179 dsc_1180