Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

31. 1. proběhl zápis předškoláků

Pro předškoláky nadešel ve čtvrtek 31.1.den první velké zkoušky – zápisu do školy. Aby to pro ně byla příjemná chvíle, snažily se paní učitelky a děvčata z 8. a 9. třídy vytvořit jim prostředí vskutku pohádkové. Ve třídě na děti čekal živý vodník a čarodějnice, obrázky dalších pohádkových postaviček a několik jednoduchých úkolů, které děti musely splnit. Za to si každý žáček vysloužil korálek, který navlékl na šňůrku, jinak by nemohl vysvobodit krásnou princeznu. Ale tak jednoduché to zase nebylo. Princeznu nevzbudilo nic jiného než písnička nebo básnička. Všechny děti byly velice šikovné, takže si zasloužily i odměnu v podobě kornoutku s bonbony a malého dárku. A všechny se už těší, až v září přijdou do školy doopravdy, ne jen na návštěvu.