Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ostravská zastavení

Pro letošní školní výlet 3. a 5. ročníku jsme si vybrali hned několik cílů, a to Slezskoostravský hrad, Sklep strašidel na Černé louce a Miniuni.  Hned první zastavení na hradě nás opravdu nadchlo. Poutavé vyprávění dvou průvodců, spousta zajímavostí, krásných zákoutí, hra na prince a princeznu, dvorní dámy a služky v dobových kostýmech, krásné dřevěné sochy, úžasný reliéf znázorňující dějiny hradu, to všechno jsme sledovali se zatajeným dechem. Dokonce jsem zapomněli, že máme hlad a nebyli jsme čurat. Po návštěvě hradní věže, ve které ležel ve skleněné rakvi loupežník Xaver Zahozenec, jsme přešli lávkou na výstaviště Černá louka do Sklepa strašidel. Tam jsme se vskutku vyřádili. Prošli jsme se útrobami draka, peklem, netopýří chodbou, ve které nám všechno bílé úžasně svítilo, zavítali jsme i mezi permoníky.  A o kousek dál nás čekala Eiffelka, Big Ben, pyramidy i Staroměstká radnice. Sice ve zmenšené podobě, ale i tak jsem se cítili světově. A pak jsem se rozběhli po Masarykově náměstí, abychom utratili všechny peníze. Děvčata nakoupila opravdu skvěle a levně – nové balerínky všem slušely. Počasí nám vyšlo skvěle, zážitků jsme měli plné hlavy, takže jsme se spokojeně mohli vydat ke svým domovům.

Všechny fotky si prohlédněte zde: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Vylet_do_Ostravy/

DSCN6069 DSCN6041 DSCN6046 DSCN6051 DSCN6069 DSCN6075 DSCN6088 DSCN6094 DSCN6155 DSCN6092 DSCN6135 DSCN6146 DSCN6151