Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Ve čtvrtek 9. 6. 2016 nastal den D, kdy se konala komunitní akce spojená s Během pro Afriku, a to vše díky projektu Světová škola, do kterého jsme zapojeni již druhým rokem. Úvod celé akce proběhl ve školní jídelně, kdy náš pěvecký sbor zahájil první část dvěma písničkami ze školního prostředí. Průvodního slova se ujali žáci 5. ročníku – Monika Kopecká, Matěj Pavlíček a Ondřej Štíbr, kteří jsou už ve svém projevu před veřejností úplnými profíky. Děvčata ze 7. ročníku Irena Timová a Nikola Netuková pomocí prezentace seznámily přítomné se základními fakty o vzdělání a gramotnosti ve světě. Průvodní slovo k prezentaci měly skvěle připraveno. Návštěvníci zhlédli videoprezentaci o situaci ve školství v Etiopii a také zdravici pana Vojtěcha Drahoráda, pracovníka nadace Člověk v tísni, který má stavbu škol v Etiopii na starost. Po nezbytných informacích z úst koordinátorky projektu Aleny Grossové jsme se všichni vydali na školní hřiště, kde proběhl samotný běh pro Afriku. Přítomní závodníci běželi pro lepší organizaci rozděleni do 3 kategorií: 1.- 3. ročník, 4. a 5. ročník a 2. stupeň. Přihlášených závodníků bylo téměř 70 a všichni pojali běh velmi zodpovědně. Každý obdržel startovní číslo s políčky na zaškrtávání uběhnutých koleček a vyběhl na trať, kde jedno kolečko měřilo cca 400 metrů. Byli jsme svědky několika rekordů ve zdolání 10 koleček a obáváme se, že kdyby nebyl stanoven maximální počet koleček, běhají na hřišti někteří ještě dnes. Přítomní rodiče, sponzoři,  při výkonech svých dětí začali rychle kontrolovat obsah svých peněženek, protože hrozil jejich finanční kolaps. Velkým překvapením byla i skupinka běžců z řad rodičů, učitelů a dalších návštěvníků, kteří se přihlásili a uběhli alespoň jedno symbolické kolo. Zúčastnil se dokonce i jeden pes 🙂

Objednané počasí, skvělá nálada,vyysoká účast rodičů a hostů, vtipné průvodní slovo paní učitelky Grossové, perfetní výkony běžců a chutné občerstvení, to jsou všechno sčítance, jejichž součtem byla skvěle vydařená komunitní akce, kterou nám pochválila i paní Gajová – naše projektová garantka z olomoucké nadace Arpok, která byla osobně přítomna.

O výsledku běhu pro Afriku vás budeme informovat v dalším příspěvku, a to po uzávěrce, která proběhne přibližně po týdnu od běhu. Teď je úkolem všech běžců obejít své sponzory a vyinkasovat od nich slíbené částky, donést je do školy, kde se všechny peníze, běžci a jejich výkony sečtou a výtěžek se zašle na konto organizace Člověk v tísni, která veškeré informace od nás zveřejní také na svých internetových stránkách.

Proto sledujte naše školní stránky i nadále 🙂   Další fotografie naleznete zde: http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Beh_pro_Afriku/

DSCN5920 DSCN5927 DSCN5929 DSCN5942 DSCN5956 DSCN5962 DSCN5999 DSCN6005 DSCN6007