Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu !

Ve středu 25. května jsme společně první, druhý a čtvrtý ročník vyrazili na školní výlet. Naše první cesta vedla do Budišova nad Budišovkou, kde jsme si prohlédli muzeum břidlice a dozvěděli se mnoho zajímavých věcí jako například to, že břidlice je vlastně zkamenělé pravěké bahno a že  kousky břidlice, na které se díváme, jsou starší než dinosauři. Také jsme si prohlédli expozici těžby břidlice a starý těžební vozík, který byl zatopený v lomu více jak sto let. Poté jsme jeli do nedalekého Davidova mlýny ve Starých Těchanovicích, kde jsme popustili uzdě našemu temperamentu a vyřádili se na lanovém centru. Někteří z nás překonali sami sebe než obešli celé kolečko, protože to mnohdy nebylo jednoduché. Samozřejmě nechyběla zmrzlina ani menší nákupy. Nikomu se nic nestalo, vše proběhlo v klidu a děti jsme plné zážitků a unavené odevzdali rodičům v plánovaném příjezdním čase.

Ludmila Schaffartziková