Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Přišel k nám Mikuláš

S prvními prosincovými dny se mezi dětmi vždy šíří napětí a nervozita, které předvídají příchod mikulášské družiny s anděly a čerty. Jejich uši neslyší nic jiného než zvonění zvonků a řinčení řetězů. Předzvěstí nadílky byl letos svitek papíru páchnoucí sírou a ohněm. Čerti s Mikulášem nás zvali do jídelny. Tam jsme měli možnost navštívit čerty, kteří museli za trest do školy, kde místo výuky s anděly tančili. Přítrž nepravostem udělal až vážný Mikuláš a kniha hříchů, ve které se našlo několik jmen našich žáků. Všichni svatosvatě přísahali, že se polepší a výprask čertovskou vařechou je určitě upevnil v přesvědčení, že to tak musí být. Ale pozor, některé třídy se dočkaly i velké pochvaly. Pak si Mikuláš zval jednotlivé třídy, které mu přednášely, zpívaly, a za to dostal každý žák malou sladkost a ovoce. Všichni byli pro výstrahu začerněni a černý uhel se nevyhnul ani tvářím učitelů.Ti byli nadpozemskými bytostmi požádáni, aby ulevili dětem od domácích úkolů, písemek a podobných školních radostí.

Všechny fotky najdete zde http://zsjindrichov.rajce.idnes.cz/Mikulas_2015

Video záznam zde: https://www.youtube.com/watch?v=1lvtXzoQDE8

DSCN4457 DSCN4450 DSCN4468 DSCN4458 DSCN4479 DSCN4500 DSCN4493 DSCN4518 DSCN4532 DSCN4552 DSCN4571 DSCN4573