Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Přírodovědný klokan

      Všichni naši žáci 9. ročníku se aktivně zúčastnili školního kola soutěže „Přírodovědný klokan“. Do jejich kategorie „kadet“ se společně s nimi zapojili žáci 8. tříd ZŠ a studenti tercie a kvarty osmiletých gymnázií. Soutěž pořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže bylo vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci odpovídali na otázky z oboru biologie, fyziky, chemie, matematiky a zeměpisu. Nejlepších výsledků dosáhly v pořadí třetí Veronika Krušinová, druhá Pavlína Doláková a první Lucie Moravcová. Prozatím však můžeme jen čekat, jak naše výsledky uspějí v celkovém hodnocení a jestli některou z našich děvčat posunou dále. Všem zúčastněným patří velká gratulace a odměna alespoň v podobě osvědčení o účasti, kterým se mohou pyšnit  🙂

Text: Barbora Halířová

IMG_20151111_103757 DSCN4161 DSCN3830 DSCN3829