Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Silák školního roku 2014/2015

Závěr roku nám většinou přináší zúčtování za celoroční aktivitu žáků, ale pro tentokrát jsme se rozhodli zúčtovat silové schopnosti a dovednosti našich žáků o něco dříve a soutěž o Siláka roku jsme uspořádali  23. března.

Tentokrát se zapojili do soutěže všichni chlapci druhého stupně a vyzkoušeli si tedy svou všestrannost a zdatnost v těchto disciplínách:

 • trojskok z místa
 • hod medicinbalem obouruč
 • shyby na hrazdě nadhmatem
 • sedy-lehy
 • člunkový běh

 

Výkony v jednotlivých disciplínách byly bodovány podle výkonnostní tabulky a na závěr sečteny. Na rozdíl od minulých ročníků byl původní skok z místa nahrazen trojskokem a až do poslední chvíle nikdo nevěděl, který ze závodníků nasbíral nejvyšší počet bodů.

Vzhledem k tomu, že byla pro tentokrát pozměněna první disciplína, letošní výsledné součty se odlišují od předchozích let. Nicméně po podrobném srovnání nebyl letos překonán dosavadní rekord v počtu nasbíraných bodů z minulého roku, kterého dosáhl Lukáš Zavadil.

Našimi nejlepšími a nejvšestrannějšími siláky se stali ve svých kategoriích:

 1. místo Josef Barcík
 2. místo Jakub Dudík
 3. místo David Beňo
 1. místo Daniel Horkel
 2. místo Oldřich Hanke
 3. místo Dominik Kohoutek
 1. místo Josef Šaňák
 2. místo Denis Tilkeridis
 3. místo Pavel Sobolčiak.

IMAG2049 IMAG2050 IMAG2051 IMAG2052 IMAG2057 IMAG2058