Základní škola a Mateřská škola Jindřichov, okres Bruntál

Z popelnice do lednice

logo-promitej-i-ty-full2CZ

Tak se jmenoval německý dokumentární film, který nám k promítnutí zdarma poskytla skupina Promítej i ty, která je součástí nadace Člověk v tísni. Dokument o plýtvání potravinami byl doslova šokující. Hory nespotřebovaných potravin, které se ani nedostanou na pulty obchodů a putují rovnou na skládku jen proto, že je třeba v bedně rajčat jedno shnilé nebo protože okurky nemají ten správný tvar. Režisér tohoto dokumentu nám nejen předvedl alarmující fakta o vztahu člověka z vyspělého světa k jídlu, ale také ukázal příklady správného nakládání s potravinovými přebytky. Velice nás udivilo, jak se například ze starého pečivá dá vyrobit energie pro trouby, které upečou pečivo nové. Zvláště menší děti při projekci vzrušeně diskutovaly a nadšeně si sdělovaly nově nabyté poznatky. Zhlédnutí filmu nám velice pomůže při přípravě závěrečné komunitní akce, která nám otevře cestu k získání titulu Světová škola.

POPELNICE04 POPELNICE03 POPELNICE02 POPELNICE01

DSCN2566 DSCN2565 DSCN2564 DSCN2563 DSC_0663 DSC_0662 DSC_0661